"Czarna Pantera" wraca na Blu-rayu i DVD

  • Informacja nadesłana
  • DVD/Blu-ray, Filmy
"Czarna Pantera" to już 18 film zrealizowany w ramach Marvel Cinematic Universe, uniwersum, w którym spotykają się najsłynniejsi komiksowi bohaterowie wydawnictwa Marvel. Entuzjastycznie przyjęta przez widzów i krytyków produkcja Marvel Studios, w której główne role zagrali Chadwick Boseman, Michael B. Jordan i Lupita Nyong'o zadebiutuje na Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD już 20 czerwca.

CZARNA PANTERA_plansza1.png


Wieki temu w Afrykę uderzył potężny meteoryt składający się z vibranium – najbardziej wytrzymałego i najrzadszego metalu. Przez długie lata o dostęp do vibranium walki toczyło pięć afrykańskich plemion. Kres położyło im dopiero pojawienie się Czarnej Pantery – obdarzonego wyjątkowymi mocami wojownika, który zjednoczył wrogie plemiona i stworzył z nich potężne państwo – Wakandę. W ukryciu przed resztą świata i w oparciu o vibranium, Wakanda wyrosła na potężny i zaawansowany technologicznie kraj, skrzętnie skrywający tajemnicę o swoim dobrobycie przed innymi.
 
Kiedy w tragicznych okolicznościach ginie wakandyjski król TChaka (John Kani) jego obowiązki oraz rolę Czarnej Pantery przejmuje jego syn TChalla (Chadwick Boseman). Krótko po koronacji TChalla dowiaduje się, że dawny wróg jego kraju, bezwzględny handlarz bronią Ulysses Klaue (Andy Serkis) wszedł w posiadanie vibranium, które chce sprzedać temu, kto zaoferuje za nie najwyższą cenę. Planowaną transakcję TChalla i jego towarzysze chcą wykorzystać do schwytania wroga i postawienia go przed wakandyjskim sądem. Niestety, ich misja kończy się niepowodzeniem.

Niedługo po tych wydarzeniach w Wakandzie pojawia się tajemniczy człowiek każący się nazywać Killmonger (Michael B. Jordan). Mężczyzna przynosi ciało zabitego Ulyssesa Klauea. Kiedy staje przed obliczem TChalli zdradza, że w rzeczywistości jest synem brata króla TChaki i pretendentem do królewskiego tronu Wakandy. TChalla i Killmonger stają do rytualnego pojedynku, w którym stawką jest przyszłość Wakandy oraz moc Czarnej Pantery.

Światowa premiera superprodukcji odbyła się 29 stycznia 2018 roku w Los Angeles. Do szerokiej dystrybucji, również w Polsce, film wszedł w połowie lutego zbierając entuzjastyczne recenzje widzów i krytyków. W pierwszy weekend wyświetlania "Czarnej Pantery" w amerykańskich kinach obraz wygenerował w notowaniach box office wynik na poziomie ponad 200 milionów dolarów. W sumie obraz zarobił w kinach na całym świecie ponad 1,3 mld dolarów.

MATERIAŁY DODATKOWE W WYDANIACH BLU-RAY:
- Reportaże: Czas nowego króla, Tajemnicze królestwo, Wojowniczki, Wakanda: technologiczny raj;
- Od pomysłu do realizacji: narada przy okrągłym stole;
- 10 lat Marvel Studios - tworzenie universum;
- Zwiastun: "Ant-Man i Osa";
- Gagi;
- Sceny niewykorzystane;
- Komentarz audio

zobacz też: